Ogólne: Biżuteria srebrna – szykowna i uniwersalna.

Ozdoby i dodatki to domena głównie kobiet. To panie skrupulatniej niż główne elementy garderoby potrafią wybierać dodatki i biżuterię. Jest tak, ponieważ znacznie łatwiej jest wybrać jakąś bluzkę i spodnie czy spódnicę, ale trudniej to wszystko skomponować z butami, torebką i biżuterią właśnie. Jeśli chodzi, potocznie mówiąc, o świecidełka, to bardzo prostym wyborem może być biżuteria srebrna. Wybierając właśnie srebrne ozdoby najłatwiej je skomponować z każdym „outfit’em”. Delikatne srebrne łańcuszki czy bransoletki nie rażą bardzo nawet do czysto sportowego stroju. Z kolei pasują bardzo do wyglądu codziennego jak i bardzo eleganckiego. Biżuteria srebrna jest też dużo bardziej popularna niż ta ze złota.

Dzieje się tak wcale nie dla tego, że złoto jest droższe niż srebro. Po prostu chodzi o modę, a ta na złoto dawno minęła. Obecnie króluje biżuteria srebrna, jako rękodzieło, korale, a złote dodatki to co najwyżej drobny łańcuszek, bransoletka czy zegarek. Poza tym jak już wyżej wspomniałem srebro jest tańsze, a równie eleganckie i trwałe. Ładne bransoletki czy inne elementy srebrnej biżuterii można kupić w cenie już od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Oczywiście im więcej srebra użytego do wykonania jednostkowej sztuki danej ozdoby, tym cena jest wyższa. Na cenę wpływa również złożoność ozdoby i technika jej wykonania. Naturalne jest, że im bardziej finezyjna biżuteria ze srebra tym więcej płacimy również nie za sam materiał. Wtedy cenę podnosi bardziej skomplikowane wykonanie i oczywiście w pewnym sensie również idea. Najpopularniejsza biżuteria srebrna to oczywiście kolczyki, bransoletki i naszyjniki.

Panie mają szeroki wybór kolczyków od długich, wiszących, przez te krótsze, do tych najmniejszych przekładanych przez ucho. Naszyjniki mogą być również proste, takie jak łańcuszki, ale mogą też zawierać inne elementy nie ze srebra jak kamienie lub ich imitacje, elementy perłowe czy koralowe lub inne. Podobnie zresztą jest z bransoletkami i kolczykami, bo srebro może być tylko elementem, w którym osadza się inne materiały, a że srebro dobrze komponuje się wizualnie z każdym prawie materiałem, jest to bardzo wdzięczny obiekt prac.

Powrót

Fani